Control Stom, Kielce, 19-22.03.2024

utworzone przez | mar 25, 2024 | Targi | 0 komentarzy

Control Stom to jedne z najważniejszych targów w Polsce związanych z przemysłem obróbki metali oraz technologii do produkcji. Targi te są dedykowane przedsiębiorstwom oraz specjalistom z branży metalurgicznej, maszynowej i technologii produkcyjnych.

W ramach targów, które odbywały się w dniach 19-22 marca 2024 roku w Kielcach, przedstawiciele różnych firm mogli zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie urządzeń i technologii stosowanych w obróbce metali, kontroli jakości i pomiarów, w tym nasza firma Endo-Tech.

Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się:

  1. Urządzenia do metalografii: Są to narzędzia używane do analizy struktury i właściwości materiałów metalowych pod mikroskopem. W ramach targów można było zaprezentować najnowsze technologie obrazowania i analizy mikrostruktury metali.
  2. Endoskop pomiarowy: Endoskopy są narzędziami wykorzystywanymi do wnikania w trudno dostępne obszary i przeprowadzania inspekcji. Endoskopy pomiarowe mogą być wykorzystywane do kontroli jakości w przemyśle metalurgicznym oraz do diagnozowania stanu technicznego maszyn i urządzeń.
  3. System do radiografii cyfrowej: Radiografia cyfrowa jest ważnym narzędziem kontroli jakości w przemyśle metalurgicznym. Systemy do radiografii cyfrowej pozwalają na szybką i dokładną wizualizację wewnętrznej struktury materiałów metalowych, co jest niezbędne do wykrywania wad i nieciągłości.

Podczas targów Control Stom w Kielcach miały miejsce również liczne prezentacje, warsztaty i konferencje, podczas których eksperci mogli dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu nowych technologii i innowacji w przemyśle metalurgicznym. Targi te stanowiły doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany informacji między przedstawicielami różnych firm oraz instytucji związanych z branżą metalurgiczną.