Sprzęt do przeprowadzania badań nieniszczących Endo-Tech — Wrocław

Korzystając z naszego sprzętu Endo-Tech z łatwością przeprowadzisz badania nieniszczące we Wrocławiu i okolicach oraz wielu innych regionach kraju. Posiadamy w ofercie aparaturę niezbędną do wykonania diagnostyki wizualnej (VT), metalograficznej, penetracyjnej, magnetyczno-proszkowej czy radiograficznej. Prowadzimy naszą działalność od 2011 roku. W ciągu tych lat doradziliśmy setkom zadowolonych Klientów.

Badania nieniszczące we Wrocławiu — w jakich branżach się je wykorzystuje?

Badania nieniszczące (NDT) są wykorzystywane w wielu obszarach, gdzie liczy się niezawodność, pewność diagnozy i ciągłość działania kontrolowanych struktur. Testy NDT dostarczają szereg informacji:

  • pozwala wykryć wady materiałów i struktur, braki w ich ciągłości,
  • ujawnia ubytki korozyjne i erozyjne, pęknięcia, rozwarstwienia,
  • pozwala określić stan techniczny obiektu czy struktury,
  • umożliwia wyznaczenie miejsca i zakresu niezbędnych remontów,
  • może być wykorzystywana do weryfikowania jakości produkcji.

Badania nieniszczące we Wrocławiu i innych regionach kraju są wykonywane głównie w odniesieniu do metali i ich spoin, połączeń, odlewów, elementów betonowych. Materiały te są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, dlatego też badania NDT mają szerokie zastosowanie.

Badania nieniszczące, w których się specjalizujemy

Badania nieniszczące to szeroka grupa metod diagnostycznych, spośród których wizualne VT cieszą się największą popularnością. Przeprowadza się je przy użyciu takich sprzętów jak boroskopy, wideoendoskopy czy fiberoskopy. Pozwalają one dotrzeć w trudno dostępne miejsca o nietypowych kształtach. Wykorzystuje się je na etapie powstawania, jak i kontroli już pracujących elementów.

Badania metalograficzne to cały proces diagnostyki materiałów metalicznych. Aby je przeprowadzić, potrzebny jest sprzęt do prac związanych z obróbką diagnozowanych elementów: przecinarki, szlifierki, szlifierko-polerki, praski i inne. Wszystkie znajdziesz w naszej ofercie Endo-Tech.

Badania magnetyczno-proszkowe polegają na emisji strumienia magnetycznego oraz wykrycia rozproszenia tej emisji, gdy pojawi się jakaś nieciągłość w badanym elemencie. Do wykonania tego typu diagnostyki przydatne są lampy z soczewkami oraz lampy UV, które posiadamy w ofercie Endo-Tech.

Endo-Tech oferuje profesjonalny sprzęt do przeprowadzenia wielu typów badań nieniszczących we Wrocławiu oraz innych regionach kraju. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnej aparatury do diagnozy NDT, zapraszamy do kontaktu.