Profesjonalna aparatura do badań NDT na Śląsku

Sklep internetowy Endo-Tech oferuje profesjonalną aparaturę do przeprowadzenia badań NDT na Śląsku oraz w innych regionach kraju. Posiadamy w ofercie m.in. wideoendoskopy, boroskopy, fiberoskopy, przecinarki czy lampy UV (na życzenie dostępne są również zmodyfikowane wersje standardowych urządzeń). Działamy na rynku aparatury do badań specjalistycznych od 2011 roku. Przez ten czas zdążyliśmy poznać branżę od podszewki i doradzić setkom zadowolonych Klientów.

W jakim celu przeprowadza się badania NDT na Śląsku?

Badania nieniszczące NDT pozwalają ocenić stan kontrolowanego elementu bez naruszenia jego struktury. Nie zaburzają pracy nadzorowanego urządzenia, dlatego mogą być przeprowadzane zarówno na etapie jego powstawania, jak i w czasie użytkowania.

Badania nieniszczące są szeroko stosowane w wielu dziedzinach przemysłu — w fabrykach motoryzacyjnych, lotnictwie, stoczniach czy zakładach metalurgicznych. Dzięki nim można skontrolować i ocenić cały cykl testowanego urządzenia lub konstrukcji, wykrywać i eliminować wady oraz zapobiegać większym awariom.

Najpopularniejsze metody badań nieniszczących

Wykonuje się wiele rodzajów badań NDT na Śląsku oraz w innych regionach kraju. W zależności od tego, w jakim celu się je przeprowadza, rozróżniamy m.in.:

  • badania wizualne VT,
  • penetracyjne,
  • magnetyczno-proszkowe,
  • radiograficzne.

Nasza firma Endo-Tech posiada w ofercie boroskopy, wideoendoskopy, lampy UV, szlifierki, szlifierko-polerki, praski oraz wiele innych urządzeń, bez których przeprowadzenie dokładnego pomiaru nie byłoby możliwe.

Badania wizualne VT — najpopularniejszy rodzaj badań nieniszczących

Diagnostyka metodą VT jest najczęściej stosowanym rodzajem badań nieniszczących. Pomiary wykonuje się przy użyciu boroskopów, fiberoskopów czy wideoendoskopów oraz prostych narzędzi  tj. lupy, lustra kontrolne i inne. Zastosowana metodologia pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, elementów o nietypowych kształtach, gdzie inna diagnostyka nie znajduje zastosowania.

Endo-Tech oferuje sprzęt, który umożliwia rejestrację obserwowanych wyników na nośniku pamięci. Przeprowadzane pomiary zapiszesz w najwyższej jakości i rozdzielczości, co ma kolosalne znaczenie przy kolejnych etapach produkcji oraz ponownych kontrolach tego samego elementu.

Wielką zaletą badań nieniszczących jest brak wpływu na działanie elementu. NDT nie naruszają struktur, nie uszkadzają mechanizmu działania. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących urządzeń stosowanych w tego typu analizach, zapraszamy do kontaktu z firmą Endo-Tech.