Badania nieniszczące – Toruń

Badania nieniszczące to bardzo zaawansowany, specjalistyczny proces, do którego niezbędne są określone urządzenia. W Endo-Tech właśnie takie sprzedajemy. Sprzęt w naszej ofercie posiada niezbędne certyfikaty i atesty zgodności z obowiązującymi normami. Dzięki temu badania NDT przebiegają z zachowaniem najwyższego poziomu precyzji.

Jakie zalety mają badania NDT?

Badania NDT i ich zastosowanie pozwala zapobiegać wielu sytuacjom, które mogą przynosić straty przedsiębiorstwu. Za pomocą nowoczesnego sprzętu można potwierdzić jakość oraz właściwości produktów, materiałów czy urządzeń. Takie narzędzia pozwalają również na wczesnym etapie wykryć wszelkie nieścisłości i zapobiegać przestojom w produkcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Wykorzystanie urządzeń do badań nieniszczących umożliwia też redukcję awaryjności maszyn. W rezultacie firma może wyeliminować materiały z wadami i uszkodzeniami. Wszystko to ma realny wpływ na jakość i zachowanie poziomu produktów końcowych.

Jakie urządzenia do badań nieniszczących mamy w swojej ofercie?

W Endo-Tech proponujemy rozbudowany asortyment urządzeń do badań nieniszczących. Składają się na niego liczne boroskopy, wideoskopy, twardościomierze czy fiberoskopy. Szczególnym zainteresowaniem Klientów cieszy się m.in.:

  • wideoskop XLED PRO, który pozwala dopasować funkcje do potrzeb użytkownika. Istnieje możliwość doboru sprzętu o różnej średnicy i długości, aby można było go dopasować do rodzaju zastosowania;
  • twardościomierz z cyfrowym wyświetlaczem – odporny na zarysowania czy przebarwienia. Wytrzymała obudowa powstała ze specjalnego, anodyzowanego aluminium, które wpływa na komfort pracy i możliwość zastosowania urządzenia nawet w wymagających warunkach. Twardościomierz bez problemu poradzi sobie w zakresie temperatur od -2 stopni Celsjusza do + 23 stopni Celsjusza.

Poza tym w ofercie mamy również ściernice do cięcia. Są to tarcze najwyższej jakości, które sprawdzą się do różnych materiałów – aluminium, metali HRC30, HRC50 i wielu innych. Produkty te powstają z wyselekcjonowanych ziaren ściernych i nośnika materiału ściernego.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem urządzeń do badań nieniszczących NDT. W Endo-Tech proponujemy wyłącznie wysokiej jakości produkty, które ułatwią pracę. Bardzo chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w doborze odpowiedniego sprzętu. Nasz personel służy kompleksowym wsparciem na każdym etapie współpracy.