Badania nieniszczące Zielona Góra

Wszystkie elementy konstrukcyjne hal przemysłowych, ciężkiego sprzętu czy maszyn mogą ulegać uszkodzeniom. Awaria ważnych komponentów skutkuje ogromnymi stratami, a nawet realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Aby zapobiec opisanym sytuacjom, należy systematycznie przeprowadzać badania nieniszczące m.in. w Zielonej Górze oraz innych miastach o wysoko rozwiniętym przemyśle.

Czemu badania nieniszczące są tak ważne?

Normy, które muszą spełniać elementy konstrukcyjne hal czy sprzętu wykorzystywanego w przemyśle powodują, że badania nieniszczące przeprowadza się coraz częściej. Nie tylko na etapie budowy, ale również w trakcie eksploatacji. Wykonuje się je, gdy istnieje podejrzenie, że dany komponent jest uszkodzony lub w celu sprawdzenia jego jakości.

Przeprowadzanie badań nieniszczących w Zielonej Górze z narzędziami od Endo-Tech 

Badania nieniszczące (Zielona Góra stanowi obszar działalności naszej firmy) przy użyciu sprzętu z oferty Endo-Tech są w pełni bezpieczne dla kontrolowanego elementu. Działamy na rynku od wielu lat, dzięki czemu możemy zaoferować naszym Klientom sprzęt najwyższej klasy, spełniający niezbędne normy.

W zależności od potrzeb oferujemy: 

Zasada działania każdego badania jest nieco inna, niemniej żadne nie wpływa negatywnie na budowę czy funkcjonalność kontrolowanego elementu.

Oferujemy sprzęt najwyższej jakości

Badania nieniszczące NDT są z reguły przeprowadzane na metalowych częściach budynków, maszyn czy elementów konstrukcyjnych takich jak rury czy złącza. Celem tych analiz jest wykrycie ewentualnych wad na jak najwcześniejszym etapie ich powstania. Nasze urządzenia pozwalają skontrolować materiał bez niepotrzebnego ingerowania w jego strukturę.

Dzięki oferowanym przez nas kamerom, urządzeniom radiograficznym, narzędziom emitującym promieniowanie rentgenowskie, gamma czy strumień magnetyczny, przeprowadzisz pomiar bez ingerencji w strukturę elementu. Szybko i precyzyjnie określisz ewentualne uszkodzenia tj. mikro pęknięcia, wgniecenia, zmiany korozyjne czy inne ubytki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Endo-Tech. Badania nieniszczące w Zielonej Górze z wykorzystaniem naszych urządzeń pozwolą na potwierdzenie jakości materiałów oraz zapobiegną ewentualnym awariom.